کد خبر : 1609
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 فوریه 2020 - 13:59
279 views

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: لازمه تقویت انقلاب تقویت مبانی دینی و ارزشی است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: لازمه تقویت انقلاب تقویت مبانی دینی و ارزشی است

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی گفت: پایه و اساس تحول، در زمینه‌های فکری، فرهنگی، ادبی، معنوی، ایمانی و اعتقادی است و برای تقویت انقلاب باید مبانی دینی و ارزشی تقویت شوند و فرهنگ انقلاب اسلامی گسترش یابد و جامعه با این مفاهیم انقلابی مأنوس باشد. محفل شعر و ادبیات مقاومت ویژه بزرگداشت سردار شهید

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی گفت: پایه و اساس تحول، در زمینه‌های فکری، فرهنگی، ادبی، معنوی، ایمانی و اعتقادی است و برای تقویت انقلاب باید مبانی دینی و ارزشی تقویت شوند و فرهنگ انقلاب اسلامی گسترش یابد و جامعه با این مفاهیم انقلابی مأنوس باشد.

محفل شعر و ادبیات مقاومت ویژه بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همت خبرگزاری تسنیم استان مرکزی و با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه در استان و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حضور شعرای برجسته استان مرکزی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برگزار شد.

«آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی»، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این مراسم با اشاره به تحول عظیم جامعه بشری برگرفته از آیات قرآن اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم در ۳۹ سوره در زمینه‌های مختلف قسم یاد کرده که هر کدام دنیایی از معرفت و عظمت هستند به همین سبب بیان مطلبی که خداوند به آن قسم یاد کرده از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: خداوند به همه موجودات عالم قسم خورده است که می‌توان به سوره نون والقلم و قسم خداوند به قلم اشاره کرد، بیش از ۲۰ تفسیر درباره حروف مقطعه قرآن ذکر شده، یکی از ابعاد قسم، عظمت قلم، نقش آن، برکات و آثار قلم در عالم هستی است.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی ادامه داد: خداوند در سوره بَلد نیز به بلد و مکه مکرمه قسم یاد کرده مکانی که سرشار از نور، وحی و معارف عظیم حضرت ابراهیم(ع)، پیامبر(ص)، نزول قرآن کریم و سایر موارد است، همچنین در سوره فجر نیز به عظمت فجر قسم یاد کرده که یکی از ابعاد آن پیروزی انقلاب اسلامی است.

دری‌ نجف‌آبادی تصریح کرد: یکی دیگر از قسم‌ها، قسم به عصر به عبارتی عصر نبوت، رسالت، خاتمیت و ظهور است، عصر نزول قرآن، دمیدن ستاره امید، شب‌زنده‌داران، روزه‌داران و خورشید فروزان رسالت و نبوت، نزول قرآن کریم و روشنی به نور ولایت است که یکی از ابعاد آن ظهور امام عصر(عج) است به عبارتی عصر تحولات عظیمی که در جامعه بشری به وجود می‌آید و نجات جامعه بشری از ظلم و جور و روشنی به نور حق ولایت است.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از ابعاد آن، عصر تحولات جامعه بشری و پیروزی انقلاب اسلامی در این سرزمین است که به دنبال آن ارزش‌های طاغوتی، صهیونیستی و داعشی همه در گورستان تاریخ دفن و چراغ امید امیدواران دمیده شد و نور حقیقت، عدالت، تقوا و فضیلت انسان‌ها درخشید که با درخشش آن اندیشه‌ها متحول شد.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی بیان کرد: با درخشش این نور حقیقت فطرت انسان‌ها بیدار شد و از جاهلیت نجات یافتند، زمان طاغوت مسیر جامعه، دربار، شعرا، دانشگاهیان، پزشکان، هنرمندان و وکلا در مسیر انحطاط بود به طوری که همه در انتها به نیویورک و واشنگتن ختم می‌شد.

دری‌ نجف‌آبادی عنوان کرد: باید ببینیم که جنایتکاران تاریخ در یمن، سوریه، عراق، عربستان، افغانستان، پاکستان، کشمیر و سرزمین‌های ویتنام و مردم مظلوم مسلمان چه کارهایی انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: یمن جزو مظلوم‌ترین کشورها است، تقریباً ۶۰۰ میلیارد دلار کالا از بنادر فرانسه برای کشتار مردم مظلوم یمن به عربستان حمل می‌شود، ۷ سال مردم سوریه را از هستی ساقط کردند. بنابراین با توجه به این همه جنایت در عصری که این طاغوت‌ها در دنیا حاکم هستند باید تحول در جامعه بشری اتفاق بیفتد.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: مدافعان حرم، رزمندگان اسلام، حزب‌اللهی‌ها و همه مردم باید بیدار شوند و در مقابل این توطئه‌ها بایستند، انقلاب اسلامی انقلاب بیداری، آگاهی، احیای تفکرات عمیق انسانی، روح عدالت‌خواهی و کرامت انسانی، روح مبارزه با ظلم و طاغوت، صهیونیسم و احیای روح مردانگی در راه حق و برای حق است.

دری نجف‌آبادی افزود: عصر، عصر مسیر توسعه است که به برکت امام خمینی(ره) که ذخیره الهی بود و سایر شهیدان با تحمل دوران طاغوت رضاشاه ایستادگی کردند و امام راحل شجاع، آگاه، اهل فتوت و مردانگی قیام کرد که این قیام دست قدرت الهی به رهبری امام(ره) بود تا این انقلاب بزرگ، انسان‌ساز و کرامت‌آفرین در این منطقه از جهان پیروز شد.

وی تصریح کرد: توطئه‌ها علیه انقلاب از ابتدای پیروزی انقلاب شروع شد به طوری که در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۵۷ حکومت نظامی با توطئه‌های بختیار انجام و تمام تلاش‌ها برای عدم بازگشت امام(ره) به کشور انجام شد به طوری که در قم همراه با کودتای نظامی کشتار مردم و تیراندازی به سوی آنها انجام شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: مردم با شجاعت و صلابت در مسیر امام راحل حرکت کردند، امام(ره) نیز گفتند هزاران نفر در راه عدم امضای این قانون ننگین کشته شوند، ارزش دارد زیرا شهادت عزت و افتخار در راه خداست به همین سبب ملت ما درس مقاومت آموخت و به برکت امام(ره)، شهدا و ملت شجاع انقلاب به پیروزی رسید .

دری نجف‌آبادی ادامه داد: پایه و اساس تحول، در زمینه‌های فکری، فرهنگی، ادبی، معنوی، ایمانی و اعتقادی است و برای تقویت انقلاب باید مبانی دینی و ارزشی تقویت شوند و فرهنگ انقلاب اسلامی گسترش یابد و جامعه با این مفاهیم انقلابی مأنوس باشد.

استان مرکزی در زمینه شعر و پرورش شاعران ظرفیت‌های بسیاری دارد

وی افزود: ملت ما ملت حسینی، کربلایی، اربعینی و ملتی بیدار است، استان مرکزی در زمینه شعر و پرورش شاعران ظرفیت‌های بسیاری دارد به همین سبب مردم باید دست در دست یکدیگر در مسیر این انقلاب حرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به تعداد شهدا در استان گفت: در استان مرکزی حدود ۶ هزار و ۲۰۰ شهید و در کشور حدود ۲۳۰ هزار شهید داریم که باید از امانت آنها و شهدای بین‌الملل و امانت امیرکبیر و سایر بزرگان به خوبی پاسداری کرده و از هیچ فرصت و تلاشی فروگذار نکنیم.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: مردم نباید از توکل برخدا، سحرخیزی و اُنس با نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه غفلت کنند و این‌ها باید در قلب و هنر تجلی یابند تا در شعر و ادب و سینما و سایر موارد بروز پیدا کند، شهید سلیمانی، ابومهدی، پورجعفری و سایر شهدا همه از عشق واقعی به خدا در سنگرهای جنگ عاشقانه به سوی خدا پرکشیدند.

شعرای استان مرکزی باید گوی سبقت را از سایران بگیرند

وی افزود: شعرای استان مرکزی باید گوی سبقت را از سایران بگیرند و مانند شعرای ابتدای پیروزی انقلاب تلاش کنند و از سروده‌های بلند امام(ره) و مقام معظم رهبری الگوبرداری کنند و کارهای ارزشمند انجام دهند.

دری‌نجف‌آبادی تصریح کرد: ۲۲ بهمن‌ماه روز حماسه مردم و حضور آگاهانه آنها است که مردم باید با حضور خود برگی دیگر در تاریخ این کشور رقم زنند، همچنین انتخابات پیش‌رو هم فرصتی است که نباید از آن غافل شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.