کد خبر : 166
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 - 4:26
107 views

جزئیات واردات کالا‌های اساسی در ۵ ماه نخست امسال‌/واردات شکر ۶۴۰ درصد افزایش یافت

جزئیات واردات کالا‌های اساسی در ۵ ماه نخست امسال‌/واردات شکر ۶۴۰ درصد افزایش یافت

طی ۵ ماه نخست امسال‌ ۹ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۶۳۲ تن کالای اساسی وارد کشور شد که ۲۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل گمرک ایران، طی پنج ماه نخست امسال‌ ۹ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۶۳۲ تن کالای اساسی به

طی ۵ ماه نخست امسال‌ ۹ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۶۳۲ تن کالای اساسی وارد کشور شد که ۲۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل گمرک ایران، طی پنج ماه نخست امسال‌ ۹ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۶۳۲ تن کالای اساسی به ارزش ۴ میلیارد و ۷۳۲ میلیون و ۷۷۰ هزار دلار وارد کشور شد.

این ارقام در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و در راستای سیاست‌های حمایتی دولت از مردم در بحث تأمین کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم از لحاظ وزن ۲۱ درصد و از حیث ارزش دلاری ۱۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

براساس این گزارش برنج، ذرت، دانه‌های روغنی، روغن‌های خوراکی و کنجاله سویا در صدر کالا‌های اساسی وارده به کشور در مدت مذکور بوده است.

برنج با ۹۴۶ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۲۱۰ دلار و وزن ۸۸۸ هزار و ۴۹۱ تن بالاترین میزان واردات به لحاظ ارزش دلاری را به خود اختصاص داده و پس از آن ذرت با ۸۸۰ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۸۱۲ دلار و وزن ۳ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۳۴ تن، دانه‌های روغنی با ۵۷۷ میلیون و ۵۱ هزار و ۸۱ دلار و وزن یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۶۴۷ تن، روغن‌های خوراکی با ۵۱۲ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۶۱۴ دلار و وزن ۶۶۱ هزار و ۳۷ تن، کنجاله سویا با ۴۰۲ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۶۴۸ دلار و وزن ۹۱۰ هزار و ۶۶۸ تن به ترتیب رده‌های دوم تا پنجم را دارا بودند.

بر پایه این گزارش، در پنج ماهه نخست سال همچنین ۳۷۰ میلیون و ۲۵۱ هزار دلار دارو به وزن ۴ هزار و ۷۵۴ تن، ۳۱۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۵۲۳ دلار گوشت قرمز به وزن ۶۹ هزار و ۱۷۴ تن، ۳۰۵ میلیون و ۹۷ هزار و ۸۳ دلار قند و شکر به وزن ۸۷۲ هزار و ۲۰۷ تن، ۲۹۵ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۵۸۷ دلار جو به وزن یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۹۰۴ تن، ۱۲۵ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۶۶۷ دلار کود به وزن ۲۳۷ هزار و ۱۰۱ تن و ۲ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۷۵۷ دلار و گوشت مرغ به وزن یک هزار و ۵۱۶ تن به عنوان کالای اساسی وارد کشور شده است.

در بررسی تغییرات صورت گرفته از لحاظ ارزش و وزن کالا‌های اساسی در مدت مذکور قند و شکر با ۶۴۰ درصد رشد از لحاظ ارزش دلاری و ۸۹۱ درصد افزایش از حیث وزن بالاترین سطح تغییرات را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و پس از آن کنجاله سویا با ۱۱۷ درصد در ارزش دلاری و ۱۱۴ درصد افزایش وزنی، کود شیمیایی با ۵۸ درصد رشد در ارزش دلاری و ۷۸ درصد رشد در وزن و جو با ۴۹ درصد افزایش در ارزش و ۲۲ درصد رشد در وزن بیشترین تغییرات را داشته‌اند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.