کد خبر : 840
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 نوامبر 2019 - 9:58
103 views

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: سردمداری افراد فاسد عامل شرایط امروز صنایع استان مرکزی است .

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: سردمداری افراد فاسد عامل شرایط امروز صنایع استان مرکزی است .

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: سردمداری افراد فاسد و عدم برخورداری از دانش و مهارت لازم و دلسوز نبودن مدیران  سبب بروز چنین شرایطی در صنایع استان مرکزی شده است. آیت‌الله قربانعلی دری‌‌نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با برخی از دانش‌آموزان بسیجی شهر اراک با اشاره به اهمیت حضور جوانان در بسیج اظهار داشت: دانش‌آموزان

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: سردمداری افراد فاسد و عدم برخورداری از دانش و مهارت لازم و دلسوز نبودن مدیران  سبب بروز چنین شرایطی در صنایع استان مرکزی شده است.

آیت‌الله قربانعلی دری‌‌نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با برخی از دانش‌آموزان بسیجی شهر اراک با اشاره به اهمیت حضور جوانان در بسیج اظهار داشت: دانش‌آموزان بسیجی امید و سرمایه آینده و نیروهای فداکار آینده نظام اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی هستند که امیدواریم با عملکرد جهادی، هنرمندانه، متعهدانه و دلسوزانه آرمان‌های انقلاب را محقق سازند.

وی افزود: دانش‌آموزان بسیجی باید در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم و مباحث اساسی گام بردارند تا کشورمان به الگویی همگانی تبدیل شود و با قدرت بر روی پای خود بایستد و در نهایت یک امت قائم بالحق، بالقسط، بالاخوت، تقوا، ایمان، حریت، امنیت، آزادی، آزادگی، متکی بر امر به معروف و نهی از منکر و بر پایه ارزش‌های انقلابی بسازیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: بسیجیان باید در جامعه الگو تلقی شوند و از میان این اعضا تعدادی که شایستگی و بایستگی دارند آماده شوند تا رسالت دینی خود را در جایگاه‌های مختلف ادا و دین خود را به شهدای انقلاب اسلامی و مدافعان حرم ادا کنند.

دری‌ نجف‌آبادی ادامه داد: دانش‌آموزان بسیجی نمونه‌هایی از فرهیختگان هستند، انقلاب اسلامی چشم به آینده این افراد دوخته که با اراده قوی و همانند شهید محمدحسین فهمیده و بهنام محمدی دست به انجام اقدامات بزرگ بزنند، دانش‌آموزان بسیجی وارث خون شهدا، انقلاب اسلامی و این نظام با عظمت هستند که باید خود را برای ۴۰ سال آینده انقلاب و گام دوم آماده کنند.

جوانان بسیجی ستون‌های اصلی انقلاب در ابعاد دیپلماسی و مبارزه با استکبار هستند

وی عنوان کرد: این جوانان بسیجی ستون‌های اصلی انقلاب در ابعاد دیپلماسی، علمی، خدماتی، مبارزه با استکبار و صهیونیزم هستند که باید در عرصه دیپلماسی فعال حضور یابند و وظیفه حضور در عرصه‌های جهانی و منطقه‌ای بر دوش این افراد قرار دارد.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: در داخل کشور با مشکلات بسیاری که از وابستگی به دیگران نشات می‌گیرد مواجه هستیم و دشمنان ما از همان ابتدا به دنبال وابسته نگه داشتن کشور ما به خود بوده‌اند، به طور مثال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی سهم ما از نفت کشور بسیار ناچیز بود و آمریکا و انگلیس در غارت آن نقش داشتند.

دری‌‌نجف‌آبادی بیان کرد: صنایع کشور به انگلیس و آمریکا وابسته بود و برای تجهیزات نظامی هم باید به آنها اتکا می‌کردیم و در نهایت با پرداخت هزینه‌های هنگفت وسیله مطلوبی دریافت نمی‌شد، ۴۰ سال گذشته کشور انگلیس از ما مبلغی برای فروش تانک شیفتن دریافت کرد و این تانک‌ها را تحویل نداد، اکنون حکم داده‌اند که درصدی سود به این پول تعلق نمی‌گیرد و اینکه اصل پول را هم به ما بازگردانند مشخص نیست.

هر کدام از صنایع استان مرکزی صدها مشکل دارد

وی افزود: استان مرکزی چهارمین پایتخت صنعتی کشور است که هرکدام از صنایع آن صدها مشکل دارند، در شرکت هپکو قطعه‌سازی نمی‌شد و موتوری به ساخت نرسید و تنها قطعاتی وارد شده و مونتاژ می‌شدند که همین صنایع مونتاژ وابستگی محسوب می‌شود، وضعیت خودروسازی داخلی ما نیز به همین روال است و در بهترین حالت شاید ۷۰ درصد مایحتاج خودرو در داخل تولید شود.

سردمداری افراد فاسد عامل شرایط امروز صنایع استان مرکزی است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: سردمداری افراد فاسد در این صنایع و عدم برخورداری از دانش و مهارت لازم و دلسوز نبودن مدیران  سبب بروز چنین شرایطی در صنایع استان مرکزی شده است، شرکت هپکو سازنده ۲۶ مدل از ماشین‌آلات راهسازی است و می‌تواند یکی از تولیدکنندگان قَدر در دنیا باشد اما محصولات این کشور همانند آمریکا و ژاپن در بازارهای جهانی معرفی نشده ‌که ممانعت مدیران نیز در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است.

نسل سوم و چهارم انقلاب در ریشه‌یابی و رفع مشکلات امروز تلاش کنند

دری‌ نجف‌آبادی عنوان کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب باید همت خود را به کار گیرند تا مشکلات فعلی را بشناسند، ریشه‌یابی کنند و راهکار رفع آنها را ارائه دهند زیرا تنها با شعار دادن هیچ مسئله‌ای حل نمی‌شود بلکه همت‌های بلند، عمل، مجاهدت، فداکاری و تلاش فراوان این معضلات را برطرف می‌کند.

حداقل ۴۰ درصد از دانش‌آموزان متوسطه استان مرکزی در هنرستان‌ها تحصیل کنند

وی خاطرنشان کرد: اکثریت صنایع استان مرکزی نیروی انسانی کارآزموده ندارند و دانشگاه‌ها، دبیرستان‌ها و هنرستان‌های ما نیز نیروهای کارآمدی برای حضور در این  عرصه‌ها تربیت نکرده‌اند، تاکید ما بر این است که  حداقل ۴۰ درصد از دانش‌آموزان متوسطه استان مرکزی در هنرستان‌ها تحصیل کنند.

ضرورت همکاری صمیمی دانش‌آموزان با روحانیون در مدارس به منظور طرح امین

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: رسالت دانش‌آموزان بسیجی در این است که صفا، صمیمیت و وحدت کلمه داشته باشند و تمامی نهادهای مربوط به مدارس ملزم به داشتن اتحاد با یکدیگر هستند و همه آنها باید با اتحادیه انجمن اسلامی همکاری مداوم و پیوسته نیز داشته باشند، همچنین خواستار همکاری صمیمی با روحانیون در مدارس برای اجرای طرح امین هستیم.

بسیجیان امروز باید در تمامی عرصه‌های دینی و فرهنگی در صف اول ثابت قدم بایستند

دری‌ نجف‌آبادی افزود: بسیج دانش‌آموزی به این معناست که هرچه داریم در طبق اخلاص بگذاریم و در مسیر فرهنگ اسلامی، دینی و بسیجی از میان اطرافیانمان یارگیری کنیم، بسیجیان امروز باید سیدحسن نصرالله، مالک اشتر، شهید بهشتی و شهید چمران دوران خود باشند و در تمامی عرصه‌های دینی و فرهنگی در صف اول ثابت قدم بایستند.

وی ادامه داد: سیزدهم آبان روز بزرگ و با عظمتی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که باید گرامی برشمرده شود، فرهنگ بسیج و بسیجی از برکات انقلاب اسلامی است که اکنون منجر به جانفشانی بسیجیان در راه دین و آرمان‌ها شده است.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: فضای مجازی فضای بسیار آلوده‌ای است که خود باید بر آن مدیریت داشته باشیم و اگر خودمان بر خودمان و دیگران مدیریت نداشته باشیم دشمنان بر ما مدیریت اعمال می‌کنند، ما باید بتوانیم خودمان، کشور و جهان اسلام را مدیریت کنیم و در این راستا دانش‌آموزان بسیجی می‌توانند منشاء خیر و برکت باشند و با همت بلند خود آینده‌ای با عظمت برای خود، استان و کشور رقم بزنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.